دستگاه های جوش سربه سر

دستگاه جوش سر به سر چیست

دستگاه جوش سر به سر

جوش سربه سر به وسیله دستگاه جوش سر به سر، فرایندی است که طی آن دو قطعه فلزی هم نام (هم جنس) و هم شکل از سطح مقطع به یکدیگر متصل شده که با عبور جریان الکتریکی از طول این فلزات و گذر از فصل مشترک (جایی که دو فلز به یکدیگر متصل شده اند) با بیشترین مقاومت الکتریکی در طی مسیر مواجه میشود. این مقاومت، باعث ایجاد حرارت در سطح مقطع فلزات شده و پیرو آن با افزایش دما در ناحیه اتصال، فلزات داغ و وارد فاز خمیری می شوند. در نهایت، وجود نیرو ممتد در طرفین قطعه کارها باعث ادغام آنها در یکدیگر و جوش خوردنشان میشود. جوش سر به سر یکی از فرایندهای جوش مقاومتی است.

 

 

نگاه اجمالی به جوش مقاومتی

در روش های جوشکاری مقاومتی، بر اثر عبور جریان الکتریکی از قطعه و مقاوم بودن در مقابل آن، حوضچه جوشی ایجاد میشود که با فشار مکانیکی این پروسه کامل میگردد. فلزات، به دلیل مقاومت الکتریکی در اثر عبور جریان الکتریکی گرم شده و حتی به حالت  ذوب نیز می رسند. به این روش که بدون نیاز به مواد کمکی انجام میشود، روش جوش مقاومتی میگویند و جوش سر به سر با دستگاه جوش سر به سر یکی از روش های جوش مقاومتی می باشد.

پروسه جوش سربه سر چیست

پروسه ای است که در آن دو قطعه کار از سطح مقطع به هم جوش میشوند. قطعاتی که سطح مقطع مشابه و تقریباً نزدیک به هم دارند را در گیره های هادی الکتریکی (فک دستگاه) قرارمیدهند که از این فک ها جریان به قطعات میرسد و عبور میکند. در اثر عبور جریان از قطعه کار، محل تماس دو قطعه کار به علت بالا بودن مقاومت الکتریکی شروع به داغ و خمیری شدن میکند و در این هنگام بر اثر این فشار افقی مقداری فلز مذاب همراه با ناخالصی ها از فصل مشترک دو قطعه به طرف محیط آنها هدایت می گردد و این خود باعث خالص و تمیز شدن محل اتصال از اکسید و مواد زائد می شود که در اینجا پروسه جوش سربه سر کامل می شود.

 

مزایای دستگاه جوش سربه سر 

دستگاه جوش سر به سر شرکت الکتروتکنوتک با نگرش به برطرف نمودن نیاز گروهی از صنایع نظیر خودرو، لوازم خانگی، سیم و کابل، مفتولی و کشش طراحی و تولید گردیده که مناسب برای جوشکاری انواع فلزات وآلیاژهای صنایع مذکور مانند مس، آلومینیوم و فولاد از قطر ۰.۲ میلیمتر تا ۴۰ میلیمتر می باشد

دستگاه جوش سربه سر  به ۵ کارگروه اصلی ذیل تقسیم بندی شده اند

 1. جوش سربه سر مخصوص صنایع مفتولی، کشش، سیم و کابل
 2. جوش سربه سر میلگرد با آلیاژهای مختلف
 3. جوش سربه سر آرموتور
 4. جوش سربه سر لوله، ورق و پروفیل
 5. جوش سربه سر جرقه ای

 

 

چگونه دستگاه جوش سر به سر مرتبط با کارگروه صنعت خود را پیدا کنید

 • حداقل و حداکثر سطح مقطع قطعاتی که نیاز به جوشکاری دارند را مشخص کنید.
 • جنس وآلیاژ فلزات مشخص شود.
 • حدود تعداد جوش در روز مشخص شود.

مشخص شدن شکل هندسی قطعه کار در صورتی که حلقه یا کلاف باشد، از مهمترین معیار ها برای انتخاب دستگاه جوش سر به سر می باشد.

مزایا ودلایل انتخاب مجموعه صنعتی الکتروتکنوتک

 • ۴۴ سال سابقه تحقیق، طراحی و ساخت در زمینه دستگاه های جوش های مقاومتی
 • ایجاد جوش مطمئن با کیفیت بالا
 • جوش قابل کشش، پیچش و خمش
 • هزینه پایین اجرای جوش و عدم نیاز به استفاده از مواد کمکی
 • طرز کار آسان با اپراتور نیمه ماهر
 • سبک، قابل حمل و با دوام
 • خدمات و پشتیبانی برای تمام محصولات به مدت ۱۰ سال
 • گارانتی به مدت ۱ سال
پشتیبانی آنلاین واتس آپ