پرسش و پاسخ

چه دستگاه جوشی بخریم؟

اگر علاقه ی زیادی به کار جوشکاری دارید و البته فردی فنی هستید حتما نیاز دارید یک دستگاه جوش در منزلتان داشته باشید، ولی همیشه این سوال پیش می آید که چه دستگاه جوشی بخریم؟

اینکه شما چه نوع جوشکاری می خواهید!!!! برای انتخاب دستگاه خیلی مهم است. در بازار انواع مختلفی دستگاه جوش کاری وجود دارد. اما انتخاب این دستگاهها رابطه مستقیمی با شغل شما دارد در واقع همخوانی بین دستگاه انتخابی و شغل شما وجود داشته باشد.

جوشکاری تعریف ساده ای دارد: جوشکاری اتصالی است بین قطعات مختلف فلز، زمانی که گرما و حرارات به نقطه ای از فلز میرسد، فلز ذوب شده و به راحتی به یک قطعه فلز دیگر می چسبد و یا به اصطلاح جوش میخورد. این گرما به وسیله یک جرقه الکتریکی و یا به وسیله شعله گاز تولید میشود. قبل از انتخاب دستگاه جوش به نکات زیر توجه کنید زیرا دستگاه جوش خریداری شده باید نیازهای مختلف شما را برطرف سازد.

ابتدا جنس فلز خود را مشخص کنید، نوع جنس بر روی انتخاب دستگاه جوش شما تاثیر گذار خواهد بود. پس ضروری است ابتدا مشخص شود روی چه فلزی قصد انجام جوش دارید؟ (فولاد، آلومینیوم، چدن، تیتانیوم)
چند مثال آماده کردیم که در این زمینه به مخاطبان عزیز کمک می کند. اگر جنس فلز شما فولاد است باید بدانید که فولاد در برابر گرما مقاومت بالایی دارد ولی نتیجه جوش بسیار زیبا و تمیز خواهد بود.

آلومینیوم: این فلز هم در برابر گرما مقاومت بالایی دارد و برای ذوب شدن به گرمای زیادی نیاز دارد.

تیتانیوم: از این فلز گران قیمت در ساخت هواپیماها و دوچرخه سازی استفاده می شود.

چدن: از این فلز در صنعت موتور سیکلت ها و بدنه اتومبیل استفاده می شود که نیاز به شدت جریان خیلی بالایی همچون فولاد ندارد.

بعد از مشخص شدن نوع فلز به شدت جریان دقت کنید. شدت جریان رابطه مستقیمی با ضخامت فلز دارد. هر چقدر فلز ضخامت بیشتری داشته باشد باید شدت جریان بالایی تولید شود. مثلا در ذوب فلزی همچون فولاد نیاز به دستگاهی با توان بالا داریم. البته نیازمند بالا بردن هزینه خرید دستگاه شماست. نوع محلی که جوشکاری انجام می شود نیز به خرید دستگاه جوش کمک می کند. در مصارف خانگی اینورتر تک فاز و در مصارف صنعتی اینورتر سه فاز لازم است.
به مصرف برق دستگاه جوش دقت کنید. مصرف برق در دستگاه جوش اگر پایین باشد یک ویژگی بزرگی محسوب میشود. در دسته بندی دستگاه های جوش اینورترها مصرف برق پایینی دارند و ترانس ها مصرف برق بالایی دارند. اگر مصرف برق بالا باشد اگر
نکته: مصرف برق اگر بالا باشد به سیم کشی های داخل ساختمان آسیب وارد می کند، پس برای خرید دستگاه جوش به مصرف برق دقت لازم را داشته باشید.

پارامتری بر روی همه دستگاه های جوش و یا داخل دفترچه راهنما نوشته شده است که نشان دهنده چرخه عملکرد دستگاه جوش است. این پارامتر نشان دهنده مدت زمانی است که دستگاه جوش قادر می باشد بدون توقف عملیات جوشکاری را ادامه دهد.
به لوازم جانبی که همراه دستگاه جوش به شما ارائه می شود دقت کنید دستگاه جوش خریداری شده باید دارای انبر الکترود گیر و کابل رابط باشدچرا که تهیه کردن این دو قطعه کار آسانی نیست.
و کلام آخر: دوستان عزیز در هنگام خرید دستگاه جوش به ضمانت خدمات پس از فروش و نوع گارانتی دستگاه نیز دقت نمایید زیرا در هر زمان که دستگاه شما دچار عیب و ایرادی شد دستگاه را بدون هزینه کردن هنگفت تعمیر نمایید.

دستگاه جوش اینورتر چیست؟

دستگاه جوش از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات زیادی بوده اند و با گذر زمان دستگاه های به مراتب پیشرفته تری معرفی شده اند. دستگاه جوش اینورتر از دستگاه های جوش نوین و مدرن محسوب میشود که از امکانات بیشتری برخوردار است و همچنین کیفیت جوش بالایی نیز دارد. دستگاه جوش اینورتر قادر است با هر دو جریان برق متناوب کار کند و امروزه در بیشتر فعالیت های جوشکاری مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه جوش اینورتر وزن کمتری نسبت به دستگاه های نسل قبل دارد و به همین دلیل میتوان از آن برای پروژه های ساختمانی در طبقات بالا استفاده نمود. دستگاه جوش اینورتر مصرف برق را تا حد زیادی کاهش میدهد. یکی از مشکلاتی که دستگاه های جوش قدیمی با آن مواجه بودند مصرف بالای برق آنها بود که این مشکل در دستگاه جوش اینورتر برطرف شده است و به عنوان یک دستگاه کم مصرف و مقرون بصرفه شناخته میشوند. دستگاه جوش اینورتر چیست؟ الکترودهایی که برای دستگاه جوش اینورتر مورد استفاده قرار میگیرد را میتوان الکترود های اسیدی و قلیایی، الکترودهای فولادی ضد زنگ و همچنین الکترودهای طرح آهن نامید.

اجزای دستگاه جوش

دستگاه جوش که انواع مختلف آن تولید و به بازار عرضه میشود دارای اجزای زیادی میباشد که هر یک از این اجزا نسبت به شرکت سازنده دستگاه و همچنین مدل آن متفاوت میباشد. از مهترین اجزای دستگاه جوش که وظیفه کنترل و انتقال فرمان صادر شده از اپراتور به اجزای مختلف را دارد برد میباشد. بردهر دستگاه به حدی پیچیده است که به هیچ وجه نمیتوان یک برد را بر روی سایر دستگاه های جوش مورد استفاده قرار داد. برخی از اجزای دستگاه جوشکاری را میتوان بر روی سایر مدل ها مورد استفاده قرار داد اما برد را نمیتوان بر روی هر دستگاهی به کار برد. دستگاه جوش اجزای بسیار زیاد دیگری دارد که برای خرید آنها باید دقت لازم را به خرج دهید. اولین نکته ای که برای خرید اجزای دستگاه جوش باید در نظر داشته باشید اورجینال بودن آن است. اجزای دستگاه جوش باید از نوع اصلی باشند تا عمر و دوام آنها طولانی باشد.

امروزه در بازار تعداد زیادی قطعات و اجزای دستگاه جوش وجود دارد که بیشتر آنها تقلبی میباشند و همین موضوع باعث شده تا عمر و کارایی آنها تا حد زیادی کم شود. البته تشخیص اصل و یا تقلبی بودن اجزای دستگاه جوش مشکل است و باید تنها یک فروشنده معتبر و مورد اطمینان را برای خرید ملاک قرار دهید.

اجزای دستگاه جوش را باید بصورت گارانتی دار خریداری کنید. هر یک از اجزای دستکاه جوش را بدون گارانتی خریداری نکنید زیرا در صورت مواجهه با مشکل نخواهید توانست آنرا تعمیر و یا تعویض کنید. البته میتوانید تعمیر اجزای دستگاه جوش را به تعمیرگاه ها بسپارید ولی هزینه هایی را از شما دریافت خواهند کرد. اجزای دستگاه جوش اگر گارانتی دار باشند بدون هیچ هزینه ای میتوانید تعمیر آنها را به شرکت های گارانتی کننده بسپارید.

اجزای دستگاه جوشکاری جدید را با اجزای قدیمی مقایسه کنید. اجزای جدید باید شبیه به قطعات قدیمی باشند و از لحاظ ساختار و شکل تفاوتی با نوع قدیمی نداشته باشد. اجزای دستگاه جوش اگر از لحاظ شکل ظاهری تفاوت های زیادی با نوع قدیمی دارد بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید و به دنبال قطعه دیگری باشید.

بسته بندی اجزای دستگاه جوش میتوانند در تشخیص تقلبی و همچنین اصل بودن آن بسیار تاثیرگذار باشند. در برخی اجزای دستگاه جوش که بصورت اورجینال در بازار وجود دارند کیفیت بسته بندی به حدی بالاست که به راحتی میتوان تشخیص داد که کدام قطعه اصلی و کدام تقلبی میباشد. اما به یاد داشته باشید که تنها یک فروشنده معتبر میتوانید اجزای دستگاه جوش را از نوع اصلی و اورجینال به مشتری عرضه کند.

همه چیز درباره دستگاه جوش دست دوم

برخی از انواع دستگاه جوش وجود دارند که از قیمت بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل خریدار باید بودجه زیادی را برای خرید آن کنار بگذارد. اما بهترین راه حل پیش روی این دسته از افراد خرید دستگاه جوش دست دوم میباشد. دستگاه های جوش از تجهیزاتی هستند که عمر و دوام بالایی دارند و به ندرت قطعات آنها خراب و فرسوده میشود. همین موضوع یعنی دوام و عمر بالای قطعات این فرصت را ایجاد میکند تا نیازی به خرید دستگاه جوش نو نداشته باشید. دستگاه جوش دست دوم میتواند همانند دستگاه های نو برای اتصال فلزات مناسب باشند اما به شرط آنکه دستگاهی را خریداری کنید که از لحاظ فنی و عملکرد مشکلی نداشته باشد. امروزه بازار دستگاه جوش دست دوم در کشور ما بسیار داغ است و هر روزه نیز بر تعداد افرادی که به دنبال دستگاه های کارکرده هستند افزوده میشود.

راهنمای خرید دستگاه جوش دست دوم

نکاتی را برای خرید دستگاه جوش دست دوم باید مد نظر قرار دهید تا بتوانید یک دستگاه ایده آل و با کیفیت خریداری نمایید. اولین نکته ای که برای خرید دستگاه جوش دست دوم باید مد نظر قرار دهید اعتبار فروشنده میباشد. فروشگاهی را برای خرید دستگاه جوش دست دوم انتخاب کنید که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و بتوانید با اطمینان خاطر خرید خود را از آن انجام دهید. برای خرید دستگاه جوش دست دوم ابتدا یک بررسی میان برندها و مدل های موجود در بازار انجام داده و دستگاهی را انتخاب نمایید که کاملا مناسب با فعالیت شما باشد.

عوامل موثر در قیمت دستگاه جوش دست دوم

به طبع قیمت دستگاه جوش دست دوم از دستگاه های نو و آکبند پایین ترخواهد بود. قیمت دستگاه دست دوم نسبت به نظر فروشنده نیز تعیین میشود. فروشنده نسب به کاکرد و همچنین مدت زمانی که از خرید دستگاه گذشته قیمت دستگاه جوش دست دوم را تعیین میکند و هر چه دستگاه کارکرد کمتری داشته باشد در نتیجه قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت. مورد دیگری که کاملا بر روی قیمت دستگاه جوش دست دوم تاثیرگذار است برند و همچنین مدل آن میباشد.

نکاتی در مورد فروش دستگاه جوش دست دوم

فروش دستگاه جوش دست دوم در فروشگاه ابزار آذین بصورت اینترنتی و تلفنی انجام میشود و میتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری با کیفیت ترین دستگاه جوشکاری از برند و مدل های مختلف را خریداری نمایید.

پشتیبانی آنلاین واتس آپ